Badania mikrobiologiczne – genetyczne

HPV to wirus brodawczaka, który jest jedną z najbardziej powszechnych infekcji przenoszonych drogą płciową. Najbardziej onkogenne szczepy wirusa to: 16 18, 31, 33, 35, 39, 45, 52, 58, 59 i 67. Aż 99,7% przypadków raka szyjki macicy jest spowodowane tymi wirusami. Jeżeli stwierdzi się obecność wirusa u pacjenta, można kontrolować stan jego zdrowia, a należy pamiętać, że nowotwór wcześnie wykryty jest praktycznie całkowicie wyleczalny.

Chlamydia trachomatis to bakteria rozprzestrzeniająca się droga płciową. Zakażenie chlamydiami zazwyczaj przebiega bezobjawowo, nie wiemy więc, że chorujemy, narażając się na przykre konsekwencje. Infekcja częściej diagnozowana jest również u kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne. Najskuteczniejszym testem wykrywającym obecność chlamydii jest badanie genetyczne. Właśnie ten test jest najbardziej wiarygodny i polecany. Chlamydia trachomatis jest najczęstszym drobnoustrojem wywołującym stany zapalne kobiecych narządów płciowych, niepłodność oraz niektóre powikłania ciąży.

Zestaw do pobrania wymazu wraz z instrukcją otrzymają Państwo bezpłatnie w NZOZ Pracownia Genetyki Nowotworów Sp. z o. o.

CENNIK BADAŃ

BADANIE CENA KOD
Genotypowanie HPV- wykrywanie 37 typów wirusa, genotypowanie 19 z nich 280,00 140
Chlamydia trachomatis 150,00 139